Stwierdzono istotne powiązania między czynnością rozedmy płuc a czynnością lewej komory (Tabela 3). Po korekcie wieloczynnikowej wzrost o 10 punktów procentowych w procentowej rozedmie płuc wiązał się z 4,1-ml ubytkiem w końcowej objętości lewej komory serca, spadkiem objętości udaru o 2,7 ml i spadkiem o 0,19 litra na minutę w rzucie minutowym serca. W przeciwieństwie do tego, nie było dowodów na związek między procentem rozedmy płuc a frakcją wyrzutową lewej komory. Ryc. 1. Ryc. 1. Zależność między procentem rozedmy płuc a lewokomorowym (LV) rozkurczem końco-wym i obuchem. Przedstawiono wyniki wielowymiarowych analiz zależności między procentem rozedmy płuc a objętością końcoworozkurczową lewej komory (panel A) i objętością wyrzutową (panel B). Linie ciągłe oznaczają wygładzone linie regresji dostosowane do wieku, rasy lub grupy etnicznej, płci, powierzchni ciała, liczby lat palenia tytoniu, poziomu kotyniny w moczu, poziomu wykształcenia, obecności lub braku cukrzycy, stężenia glukozy w osoczu na czczo, ciała -mały wskaźnik, obecność lub brak nadciśnienia, skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi, poziom białka C-reaktywnego, poziom fibrynogenu, typ skanera CT i prąd lampy w miliamperach. Linie przerywane wskazują 95% przedziały ufności. Kropki oznaczają przewidywane wartości końcowe. Funkcje wygładzające nie poprawiły dopasowania modelu w porównaniu z liniowymi terminami dla objętości końcowo-rozkurczowej LV lub objętości obrysu LV, co oznacza, że progi w stosunku procentowej rozedmy do objętości końcoworozkurczowej LV i objętości wyrzutowej nie mogły zostać wykazane.
Na rycinie przedstawiono zależności między procentem rozedmy płuc a objętością końcoworozkurczową lewej komory i objętością wyrzutową. Te zależności były liniowe w całym spektrum budowy płuc od normalnej do ciężkiej rozedmy płuc, bez dowodów na efekt progowy.
Status palenia zmodyfikował związki procentowe rozedmy płuc z lewokomorową objętością końcoworozkurkową (P <0,001 dla interakcji) i objętością wyrzutową (P = 0,008 dla interakcji). Skala stowarzyszeń była większa wśród obecnych palaczy niż wśród byłych palaczy i wśród byłych palaczy niż wśród uczestników badania, którzy nigdy nie palili (tabela 4 w dodatkowym dodatku). Na przykład, wzrost o 10 punktów procentowych w% rozedmy płuc związany był z 9,2-ml ubytkiem w objętości końcoworozkurczowej lewej komory u obecnych palaczy, 4,2-ml ubytkiem u byłych palaczy i zmniejszeniem o 2,6 ml u tych, którzy mieli nigdy nie palił. Wyniki były podobne dla zależności procentowej rozedmy płuc od objętości wyrzutowej i pojemności minutowej serca. Relacje te były liniowe wśród obecnych palaczy, byłych palaczy i tych, którzy nigdy nie palili (rysunek 2 w Dodatku uzupełniającym). Modyfikacja efektu przez lata palenia w opakowaniu była podobna do tej, jaką ma palenie.
Niedrożność przepływu powietrza i funkcja serca
Tabela 4. Tabela 4. Przewidywane wartości i średnie zmiany w lewej strukturze i funkcji komorowej według FEV1: Współczynnik FVC. Zaobserwowano również istotne powiązania między wskaźnikiem FEV1: FVC a pomiarami lewej komory (Tabela 4). W pełni skorygowanych analizach, spadek o 10 punktów procentowych w stosunku FEV1: FVC był związany ze spadkami o 1,7 ml w objętości końcowo-rozkurczowej lewej komory, 1,5 ml w objętości skoku i 0,10 litra na minutę w rzucie minutowym serca
[przypisy: most do terabithii cda, izolowane skurczowe nadciśnienie tętnicze, wysiękowe zapalenie opłucnej ]
Comments are closed.
Powiązane tematy z artykułem: izolowane skurczowe nadciśnienie tętnicze most do terabithii cda wysiękowe zapalenie opłucnej
błonnik+antyoksydanty
[..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Usługi pielęgniarskie[…]
nauka i medycyna jest potrzebna
Article marked with the noticed of: skóra[…]
Ja słyszałam i czytałam ksiazke Po co ten Jod