Asystol i elektryczna aktywność bez tętna stanowiły 85,7% nie-sercowych zatrzymań krążenia (tabela S2 w dodatkowym dodatku). Średnia długość pobytu w szpitalu wynosiła 4 dni (zakres międzykwartylny, 3 do 7) zarówno dla grupy klonidynowej, jak i dla grupy placebo (P = 0,97). Nie było znaczącej różnicy między grupami w średniej liczbie nocy spędzonych na oddziale intensywnej opieki medycznej lub w oddziale kardiologicznym (p = 0,48). Status w odniesieniu do przyjęcia leku badającego aspirynę nie miał znaczącego wpływu na wyniki porównania klonidyny z placebo (P.0,12 dla wszystkich interakcji). Klinicznie istotne niedociśnienie występowało u znacznie większej liczby pacjentów w grupie klonidynowej niż w grupie placebo (2385 pacjentów [47,6%] vs 1854 pacjentów [37,1%], współczynnik ryzyka 1,32, 95% CI, 1,24 do 1,40, P <0,001) . Klinicznie istotna bradykardia wystąpiła u 600 pacjentów (12,0%) w grupie klonidynowej w porównaniu z 403 pacjentami (8,1%) w grupie placebo (współczynnik ryzyka, 1,49, 95% CI, 1,32 do 1,69, P <0,001).
Wstępnie zdefiniowane analizy podgrup
Rysunek 2. Rysunek 2. Podgrupa Analizy pierwotnego wyniku. Powierzchnia każdego kwadratu jest proporcjonalna do wielkości odpowiedniej podgrupy. Zmieniony wskaźnik ryzyka sercowego mieści się w zakresie od 0 do 6, przy czym wyższe wyniki wskazują na większe ryzyko.
Wyniki analiz podgrup dotyczących pierwotnego wyniku przedstawiono na rycinie 2. Spośród 605 pacjentów, którzy przeszli operację naczyniową, 83 miało pierwotne zdarzenie wynikowe, ale nie było znaczącej różnicy między tymi dwiema grupami badawczymi. Istniały jednak dwie istotne wartości P dla interakcji; kierunek interakcji był niespójny z naszymi hipotezami a priori. Wyniki sugerują, że klonidyna może zwiększać ryzyko pierwotnego wyniku złożonego u pacjentów, którzy nie poddają się znieczuleniu neoreksjalnemu, oraz u pacjentów z wynikiem 3 na Zrewidowanym Indeksie Ryzyka Serca (na którym wyniki mieszczą się w zakresie od 0 do 6, przy czym wyższe wyniki wskazują większe ryzyko).
Analizy post hoc
Tabela 3. Tabela 3. Niezależne predyktory zawału mięśnia sercowego. W Tabeli 3 przedstawiono wyniki wielostronnej analizy post hoc czynników związanych z okołooperacyjnym zawałem mięśnia sercowego. Klinicznie istotne niedociśnienie było niezależnym czynnikiem prognostycznym późniejszego zawału mięśnia sercowego (współczynnik ryzyka 1,37; 95% CI, 1,16 do 1,62). Tabela S3 w dodatkowym dodatku pokazuje szybkość i czas trwania klinicznie istotnego niedociśnienia w różnych punktach czasowych. Chociaż więcej pacjentów miało istotne klinicznie niedociśnienie podczas zabiegu operacyjnego, to po upływie tego czasu czas trwania niedociśnienia był znacznie dłuższy po odejściu pacjenta z jednostki po znieczuleniu
[hasła pokrewne: wierzbownica drobnokwiatowa skutki uboczne, żebro szyjne, febuksostat ]
Comments are closed.
Powiązane tematy z artykułem: febuksostat wierzbownica drobnokwiatowa skutki uboczne żebro szyjne
[..] Cytowany fragment: usg żył[…]
Chyba ktoś w tym artykule zapomniał o medycynie mitochondrialno komórkowej
[..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dom spokojnej starości[…]
jestem chora na niedoczynnosc tarczycy i przysadki mozgowej